Kiedy należy umyć ściany przed malowaniem?

Jeśli zdecydowałeś się pomalować swoje ściany, możesz zastanawiać się, kiedy je umyć. W tym artykule przyjrzymy się niektórym krokom, które należy podjąć, w tym inspekcji ścian przed rozpoczęciem. Omówimy również czyszczenie nowej suchej zabudowy i tłustych ścian w kuchni lub łazience. Ponadto wyjaśnimy, kiedy nie powinieneś malować tych powierzchni. Zatem zacznij od przeczytania tego artykułu!

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z wsparciebudowy.pl

Inspekcja ścian przed malowaniem

Przed rozpoczęciem procesu malowania ważne jest, aby dokonać inspekcji ścian. Sprawdź, czy nie ma większych i mniejszych wad. Inspekcja ścian może pomóc w wykryciu problemów zanim zapłacisz malarzowi lub rusztowanie zostanie usunięte. Sprawdź również zastosowanie farby, aby zapewnić odpowiednią grubość, ciągłość i warunki otoczenia. Można również sprawdzić pokrycie przez inspekcję gotowego produktu. Jeśli to możliwe, wstępna wizyta na miejscu powinna zbiegać się z próbnymi poprawkami. Pomoże to określić jakość czyszczenia powierzchni, usuwania farby i tekstury powierzchni.

Mury wewnętrzne powinny być również sprawdzane pod kątem wnikania wilgoci. Widoczna wilgoć wskazuje, że ściany były nasycone wilgocią podczas przygotowania powierzchni lub z innych źródeł. Dokładne badanie będzie konieczne, aby określić przyczynę wtargnięcia wilgoci i dokonać odpowiednich napraw budynku. Aby to sprawdzić, inspektorzy powinni dokładnie sprawdzić nowo nałożoną warstwę farby. Udokumentować konkretne miejsca, w których stwierdzono wilgoć. Jeśli inspektor znajdzie wilgoć, ściany muszą być suche przed malowaniem.

Czyszczenie nowej suchej zabudowy przed malowaniem

Przed rozpoczęciem malowania nowej suchej zabudowy należy ją najpierw oczyścić. Pył powstający podczas szlifowania suchej zabudowy jest niebezpieczny dla Twojego zdrowia. Możesz nosić maskę przeciwpyłową, ale to może być niewystarczające, ponieważ pył może dostać się na inne obszary Twojego domu. Aby uniknąć tego problemu, możesz zakupić półmaskę malarską, która ochroni Cię przed pyłem unoszącym się w powietrzu. Po oczyszczeniu suchej zabudowy możesz użyć przedłużenia szczotki do odkurzacza sklepowego lub miotły, aby usunąć pozostały pył. Możesz również użyć wilgotnej szmaty, ale nie używaj zbyt dużo wody, ponieważ uszkodzi ona taśmę łączącą i łatanie suchej zabudowy.

Najlepszym rozwiązaniem do czyszczenia suchej zabudowy jest ciepła woda z mydłem. Zastosuj liberalną ilość do gąbki, aby usunąć większość kurzu i brudu. To pozostawi ściany gładkie i gotowe do malowania. Użyj czystego ręcznika do dab je po tym. Destylowany biały ocet może być również stosowany jako rozwiązanie czyszczące. Jeśli czujesz się szczególnie ambitny, można nawet wymieszać destylowany biały ocet z wodą, aby stworzyć własny roztwór czyszczący.

Przed rozpoczęciem malowania nowej płyty gipsowo-kartonowej, należy prawidłowo oczyścić powierzchnię. Upewnij się, że wyczyścisz cały pył z suchej zabudowy, często zmieniając wodę na mopie. Pamiętaj też, aby użyć roztworu czyszczącego, takiego jak Fabuloso, który nie pozostawi smug, i który pachnie świeżo. Możesz zastosować farbę do nowej suchej zabudowy w dniu, w którym jest gotowa, ale najlepiej poczekać do następnego dnia.

Możesz również użyć dobrego odkurzacza, aby usunąć kurz przed malowaniem. Dobrym odkurzaczem dla pyłu z suchej zabudowy jest D1603 Shop-Vac. Należy zakupić kurz-chwytanie załącznik szczotki dla próżni, ponieważ są one specjalnie zaprojektowane do tego celu. Używanie próżni do tego celu może być lepszym rozwiązaniem, ponieważ pomaga zauważyć pył na ścianach. Możesz również użyć mgiełki do kurzu, jeśli chcesz.

Czyszczenie spleśniałych ścian przed malowaniem

Kiedy właściwe jest czyszczenie spleśniałych ścian przed malowaniem? Czyszczenie pleśni może zniszczyć pomalowane ściany. Nie tylko może powodować problemy zdrowotne, ale zarodniki pleśni mogą wywołać astmę i alergie. Jeśli nie oczyścić pleśń przed malowaniem, można ryzykować farby złuszczają się i pozostawiając za pleśń. Czyszczenie ścian przed malowaniem jest również konieczne, aby uniknąć przyszłych problemów. Oto kilka wskazówek, aby oczyścić spleśniałe ściany safely.

Pierwszy, oczyścić obszar dokładnie za pomocą mydła i wody. Roztwór wybielacza jednej części wybielacza do trzech części wody może być stosowany do spleśniałej ściany. Należy pamiętać, aby nosić sprzęt ochronny, ponieważ opary wybielacza są niebezpieczne. Zastosuj rozwiązanie do spleśniałej ściany i poczekaj około 10 minut. Po tym czasie wytrzyj obszar za pomocą szmat lub ręczników, aby zapobiec ponownemu zanieczyszczeniu.

Przy czyszczeniu zagrzybionych ścian przed malowaniem użyj roztworu detergentu i wody. Lepiej jest używać tego ostatniego, ponieważ zapobiega on rozwojowi nowej pleśni. Możesz również wymieszać roztwór wybielacza z wodą i zastosować go na dotkniętą powierzchnię. Nie należy go spłukiwać. Następnie pozwól mu wyschnąć przez kilka godzin, zanim zaczniesz malować. Cienka warstwa boraksu chroni farbę przed odbiciem, co jest kolejnym powodem, dla którego ważne jest użycie detergentu/roztworu wodnego.

Jeśli nie możesz usunąć pleśni całkowicie, może być konieczne zastąpienie suchej zabudowy w obszarze. Ten proces usunie tylko pleśń, która jest widoczna, ale nie przeniknie do suchej zabudowy, pozostawiając jej korzenie bez szwanku. Upewnij się, że masz na sobie odpowiednie PPE, w tym okulary ochronne, maskę na twarz i rękawice, i szorować obszar dokładnie. Jeśli pleśń jest nadal obecna, użyj podkładu zabijającego pleśń. To pokryje plamy i zabić wszelkie rogue zarodników, które mogą być czai się za nim.

Kiedy jest właściwe, aby oczyścić spleśniałe ściany przed malowaniem? Należy pamiętać, że farba będzie tylko maskować pleśń, nie usunąć go. Najlepszym sposobem na pozbycie się pleśni jest znalezienie źródła i zabicie go. Jeśli zignorujesz ten problem, stworzysz tylko więcej problemów. Możesz również użyć odpornego na wilgoć podkładu. Odporna na wilgoć farba podkładowa ukryje pleśń przed widokiem. Kiedy malujesz, możesz wybrać odporny na wilgoć podkład malarski, aby ukryć pleśń.

Czyszczenie tłustych ścian kuchni lub łazienki przed malowaniem

Pierwszym krokiem w przygotowaniu ściany kuchni lub łazienki do malowania jest usunięcie tłuszczu. Zmieszaj równe części białego octu i wody i zrób pastę. Pędzlem nanieś tę pastę na ściany, pozwól jej wyschnąć, a następnie zmyj czystą wodą. W razie potrzeby powtórz procedurę. Nie zapomnij, aby pozwolić ścianom wyschnąć przed malowaniem. Możesz również użyć destylowanego białego octu, aby usunąć plamy z tłuszczu.

Ta metoda czyszczenia wymaga trochę dodatkowej pracy, ale jest niezbędna do uzyskania najlepszych wyników. Używanie mydła do naczyń z formułą cięcia tłuszczu lub pieniącego się środka do czyszczenia ścian może pomóc usunąć wszelkie uparte plamy z tłuszczu. Jeśli chcesz usunąć trudne plamy tłuszczu całkowicie, spróbuj TSP, roztwór czyszczący wykonany z fosforanu trisodowego, który jest skutecznym, ale ostrym rozwiązaniem chemicznym. Noś okulary ochronne i gumowe rękawice podczas używania TSP. Upewnij się, że masz wystarczającą wentylację, jak również.

Aby uniknąć uszkodzenia ścian, możesz użyć długiej szczotki z mikrofibry do szorowania ścian. Pamiętaj, aby dokładnie wypłukać gąbkę przed zastosowaniem jakiegokolwiek rodzaju farby. Użyj gąbki do czyszczenia tylko małego obszaru na raz i upewnij się, że jest dokładnie namoczony przed spłukiwaniem go. Podczas procesu czyszczenia, upewnij się, aby naprawić wszelkie dziury lub wgniecenia w ścianach. Gapiące się dziury i przebicia sprawią, że proces malowania będzie trudniejszy. I małe przebicia pozostawi brzydkie pręgi na ścianach.

Jeśli nie jesteś pewien najlepszej metody do wykorzystania, zawsze możesz spróbować użyć octu. Jest to świetny środek do dezynfekcji ścian i może być stosowany zamiast octu. Nigdy nie mieszaj wybielacza i amoniaku razem, ponieważ mogą one powodować śmiertelne opary. Należy również nosić odzież ochronną przed wykonaniem tego zadania czyszczenia. Czyszczenie tłustych ścian jest kluczowe dla malowania, ponieważ jest to warunek konieczny dla właściwej przyczepności farby.

Przed malowaniem należy oczyścić tłuste ściany kuchni lub łazienki. Tłuszcz jest jednym z najczęstszych problemów, które sprawiają, że farba nie przylega. Zanim zaczniesz, koniecznie użyj roztworu odtłuszczającego, aby pozbyć się tłuszczu na ścianach. Ale uwaga – nawet jeśli będzie on skuteczny, to może się okazać, że w końcu będziesz miał odbarwioną powierzchnię. I być może będziesz musiał ponownie pomalować ścianę po nałożeniu nowej warstwy farby.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top