Budowa domu z kamienia – czy to drogie?

Wybór kamienia jako podstawowego materiału do budowy domu to doskonały wybór z wielu powodów. W tym artykule przyjrzymy się kosztom naturalnych ścian skalnych, okładzin z kamienia lawowego i ścian akcentujących. Niezależnie od tego, czy budujesz prosty dom, czy luksusowy dom wakacyjny, kamień doda piękna każdej przestrzeni. Dodatkowo, kamień jest odporny na termity, gryzonie oraz mokrą i suchą zgniliznę, które są poważnym zagrożeniem dla drewnianych ram.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie rassbud.pl

Koszty ścian oporowych

Zależnie od lokalizacji, budowa ściany oporowej może różnić się kosztami. Kosztuje od 20 do 60 dolarów za stopę liniową, a rodzaj użytych materiałów określi ostateczny koszt. Ściany oporowe wymagają również dodatkowych kosztów pracy. Koszty pracy są określone przez to, jak duża jest ściana i jak trudno jest uzyskać dostęp do obszaru. Niektóre ściany są wyższe niż cztery stopy i będą wymagały inżynierii strukturalnej.

Rozmiar ściany oporowej może wpłynąć na ogólny koszt, więc weź je pod uwagę, zanim zatrudnisz wykonawcę. Ściany oporowe są dobrym pomysłem dla stromych zboczy i nierównych gruntów, ale jeśli ściana oporowa nie jest wyrównana, zwiększy to ogólny koszt. Koszty ścian oporowych będą wyższe w obszarach o trudnych warunkach pogodowych lub w tych z historią trzęsień ziemi. W zależności od wielkości ściany, wykopy mogą być droższe, podobnie jak liczba stopni. Wreszcie, jeśli ściana ma kamienny fornir, będzie wymagać kamieniarza, aby go zainstalować.

Koszt okładziny z kamienia lawowego

Kamień lawowy jest produktem naturalnym, występującym głównie w Europie. Występuje w wielu kolorach i wykończeniach, w tym stonowanych szarościach i brązach. Wielu producentów oferuje obecnie kamień lawowy w szerokiej gamie kolorów i wykończeń, w tym matowych lub błyszczących. Kamień lawowy jest popularnym wyborem dla okładzin zewnętrznych, a koszt domu z kamienia lawowego może się różnić w zależności od wielkości projektu i poziomu dostosowania, który chcesz.

Ten drobnoziarnisty kamień metamorficzny jest uważany za idealny materiał budowlany. Naturalne piękno i low-maintenance właściwości łupka doprowadziły do jego pojawienia się jako wybitny element architektoniczny w nowoczesnym wzornictwie. Mała próbka dostarczona przez producenta może dać Ci jedynie wyobrażenie o kolorach i fakturach, których możesz się spodziewać w pełnowymiarowym panelu kamiennym. Aby w pełni zrozumieć, jak wyglądają różne kamienie, przeczytaj studia przypadków i zadaj pytania producentom.

Koszt naturalnych ścian z kamienia

Tworzenie kamiennej ściany może być kosztownym projektem. Chociaż kamienne ściany były używane od wieków jako granice i obrony domu, mogą być również pięknym dodatkiem do domu. Proces budowania jednego wymaga sztuki i znacznej pracy fizycznej. Jednak wyniki są warte swojej ceny. Czy zdecydujesz się zbudować kamienną ścianę samodzielnie lub zatrudnić profesjonalistę, koszt będzie zależał od jakości pracy involved.

Głazowe ściany są stosunkowo niedrogie, ale będą wymagały znacznej inwestycji w czas i pracę. Głazy są dostępne we wszystkich rozmiarach i mają bardzo silny i trwały rdzeń. Podczas gdy koszt budowy ściany skalnej może być wysoki, będziesz zaskoczony, jak lekkie są te ściany! I chociaż być może będziesz musiał wydać więcej, aby znaleźć lokalnie pozyskiwane głazy, będzie to warte kosztów w dłuższej perspektywie.

Koszt kamiennej ściany akcentowej z lawy

Jeśli chcesz zainstalować dramatyczną ścianę akcentową w swoim domu, kamień z lawy jest fantastycznym wyborem. Ten kamień może być stosowany na ścianach i jest niezniszczalny, co oznacza, że nie będziesz musiał się martwić o jego wymianę. Kamień ten można znaleźć w niemal każdym kolorze, jaki można sobie wyobrazić, a niektórzy producenci oferują niestandardowe opcje kolorystyczne. Dodatkowo, kamień lawowy może być również honowany dla gładszego, bardziej polerowanego wykończenia.

Jeśli nie jesteś pewien, ile będzie kosztował kamień lawowy, powinieneś sprawdzić Koszty jednostkowe różnych materiałów kamiennych. Podczas gdy kamień lawowy jest droższy niż inne rodzaje, może dodać naturalne poziomy do krajobrazu, zapewnić miejsca do siedzenia i zapewnić możliwości dla kolorowych krajobrazów. Wadą tego stylu jest cena. Będziesz musiał wydać więcej pieniędzy na pracę i materiały w porównaniu do kosztów instalacji innych ścian akcentujących.

Koszt naturalnej siding rockowej

Naturalna siding rockowa oferuje wiele korzyści, w tym piękne opcje kolorów i wzorów. Kamień jest ciężki i wymaga fachowej instalacji i konserwacji. Jeśli nie masz czasu lub wiedzy, można uzyskać go od wykonawców bocznicy kamiennej. Niektórzy wykonawcy bocznicy kamiennej są członkami krajowych stowarzyszeń branżowych, a oni mogą dostarczyć referencje i przykłady poprzednich prac związanych z bocznicą kamienną. Bocznica kamienna jest inwestycją, więc upewnij się, że rozejrzeć się przed zatrudnieniem firmy.

Sandstone kosztuje około 15 dolarów do 30 dolarów za stopę kwadratową. Ta skała iglasta jest stosunkowo tanim wyborem na bocznicę. Jest to również trwały, łatwy w utrzymaniu materiał i występuje w wielu różnych kolorach i odcieniach. Jednak wapień może plamić i jest trudniejszy do cięcia i instalacji niż inne rodzaje kamienia. Niemniej jednak, można uzyskać pożądany wygląd za mniejszą cenę z wapienia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top