Garaż z płyt betonowych – czy potrzebne jest pozwolenie na budowę?

Jeśli planujesz budowę garażu z płyt betonowych, powinieneś sprawdzić w lokalnym wydziale planowania, czy nie potrzebujesz pozwolenia na budowę. Często linie własności nie są bezpośrednio na linii drogi. Następnie, upewnij się, aby dwukrotnie sprawdzić, że linia własności jest czysta od wszelkich publicznych praw drogi. Możesz być w stanie zbudować garaż bez pozwolenia, jeśli twoja linia własności jest tylko dziesięć stóp od drogi. Poza tym, należy również sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek służebności, które uniemożliwiają budowę garażu.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie remontbudowa.pl

Koszt płyty betonowej 24×30

Koszt budowy garażu 24×30 jest bardzo zróżnicowany. Podstawowa konstrukcja garażu to około 50 dolarów za stopę kwadratową, podczas gdy rozbudowany dodatek 24×30 może kosztować nawet 70-$80 za stopę kwadratową. Koszt będzie się różnić w zależności od rodzaju użytych materiałów i stopnia zaangażowania pracy. Jednak koszt garażu 24×30 może być wart inwestycji, jeśli masz więcej niż dwa samochody i trzeba zbudować dodatkowy pokój do przechowywania.

Cena konstrukcji garażu 24×30 zależy od rodzaju używanego betonu. Płyty wolnostojące są na ogół niedrogie. Cena za płytę betonową, która ma cztery cale grubości wzrasta do 5 dolarów za stopę kwadratową w niektórych obszarach. Niektórzy ludzie decydują się na użycie barier parowych do osłony fundamentu z wilgoci i kondensacji. Dodanie barier dla pary może dodać kolejne $0,50 za stopę kwadratową do ceny płyty.

Fundamenty z płytą pływającą są bardziej opłacalne

W porównaniu z tradycyjnymi fundamentami, płyty pływające są tańsze i wymagają minimalnego przygotowania gruntu. Płyta pływająca, znana również jako płyta monolityczna, wymaga stabilnego fundamentu, który eliminuje potrzebę rozległego przygotowania gruntu. Fundamenty te są powszechne w szopach, garażach i dodatkach do domu. Wymagają one również minimalnego wykopu. Pływające fundamenty płytowe są bardziej powszechne w garażach wolnostojących i szopach niż na gołej ziemi.

Na fundamenty garażowe wpływa również środowisko, w którym są budowane. Różne regiony geograficzne stanowią wyjątkowe wyzwanie dla budowniczych fundamentów. Niektóre obszary są podatne na zalanie i mróz, co może spowodować oddzielenie się ścian od fundamentu i rozszerzenie pęknięć. Tych wyzwań można uniknąć, budując fundamenty, które mają konstrukcję mola i belki. Jeśli jednak Twój garaż znajduje się w obszarze o niespójnych warunkach glebowych, powinieneś rozważyć budowę fundamentu ściany pnia.

Warunki gruntowe wymagane dla fundamentu mola i belki

Fundacja garażu musi być wspierana przez warunki gruntowe, które są odpowiednie dla rodzaju struktury, którą chcesz zbudować. Płyty betonowe nie są idealne dla fundamentów typu pier and beam, ponieważ mają tendencję do wchłaniania wilgoci oraz rozszerzania się i kurczenia, wywierając nacisk na fundament. W idealnym przypadku stopy powinny znajdować się poniżej poziomu przemarzania, czyli głębokości, na której ziemia zamarza w danym regionie. Podczas gdy południowe stany rzadko zamarzają, stopy muszą być poniżej tej głębokości.

Aby określić optymalne warunki gruntowe, trzeba będzie wykopać dziury. Rozmiar i kształt otworów będzie zależał od mola i przenoszonego obciążenia. Na przykład, kabina o wymiarach 20’x30′ z potencjalnym obciążeniem 30 000 funtów będzie wymagała 15 pomostów. Zazwyczaj rozstaw moli to połowa długości we wszystkich kierunkach i powinny mieć co najmniej pięć do sześciu cali głębokości.

Złącza dylatacyjne wymagane dla płyt betonowych

Gdy budujesz garaż na szczycie płyty betonowej, będziesz musiał uwzględnić złącza dylatacyjne. Dylatacje są niezbędne dla trwałości powierzchni betonowej. Bez nich, garaż będzie nosić się szybko i stworzyć włoski powierzchni. Połączenia te są ważne, ponieważ zarówno drewno i beton kurczą się i rozszerzają w wyniku zmian temperatury i wilgotności. Są one wymagane wokół słupów, filarów i innych występów w płycie. Te stawy mogą być tak mało jak 1″ szerokości lub tak duże jak 2″ w szerokości.

Istnieje wiele czynników do rozważenia przy budowie garażu na górze płyty betonowej. Najważniejszym z nich jest jakość betonu. Niewłaściwie zainstalowana płyta betonowa będzie pękać i być niebezpieczne. Będziesz chciał zatrudnić wykonawcę z dużym doświadczeniem w naprawie płyt betonowych. Mike Mincemoyer jest w branży od ponad 10 lat i pomógł tysiącom właścicieli domów w Pensylwanii, Maryland i Virginia z naprawy pęknięć i przygotowania powierzchni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top