Jak zrobić drenaż wokół domu

Jeśli twój dom ma problem z odwodnieniem, jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby go rozwiązać. Obejmują one instalację odpływów liniowych, odpływów kurtynowych i wylewek. Należy również zająć się odwadnianiem fundamentów. Jeśli masz problemy ze znalezieniem sposobu na rozwiązanie problemu drenażu, przeczytaj ten artykuł. Pokażemy Ci jak zainstalować te rozwiązania w Twoim domu. Omówimy również, jak prawidłowo je zainstalować.

Drenaże kanałowe

Oprócz oczywistych korzyści z zainstalowania drenażu kanałowego wokół domu, inne obszary Twojej posesji również powinny skorzystać z tego typu odwodnienia. Na przykład w Twoim ogrodzie prawidłowy drenaż jest niezbędny, aby uniknąć erozji gleby, wypłukiwania nawozu i kałuż. Nawet lekki deszcz może utopić rośliny. Na szczęście możesz z łatwością wykonać drenaż rowów na swoim podwórku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak! Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących instalacji drenażu rowów wokół domu.

Zacznij od zagęszczenia luźnej gleby. Następnie ułóż rurę z dwoma rzędami otworów na długości. Upewnij się, że ustawiasz rurę tak, że otwory wskazują w dół, a nie w górę. Przykryć rurę z jednym calem większego żwiru, pozostawiając tylko tyle miejsca, aby umożliwić drenaż. Wreszcie, położyć warstwę sod na górze żwiru, aby ukryć wykop. Upewnij się, że rura odwadniająca jest zakopana co najmniej sześć cali pod powierzchnią ziemi.

Jednym z najbardziej popularnych typów drenażu rowu jest sucha studnia. Jest to beczka z otworami w dnie, aby zebrana woda mogła wsiąkać w glebę zamiast zalewać kanalizację burzową. Suche studnie są świetne do obniżenia rachunku za wodę poprzez przekierowanie wody do bardziej użytecznej lokalizacji. Można również zainstalować suchą studnię w niezalanym obszarze w pobliżu wylotu downspout. Następnie, podłączyć suchą studnię do istniejącej rury spustowej i rozpocząć przenoszenie wody z dala od domu.

Podczas kopania rowu odwadniającego, upewnij się, że masz nachylenie dla swojego podwórka. Dla prawidłowego drenażu, woda musi płynąć w dół, co wymaga nachylenia około 1 cala na każde 10 stóp. Jednakże, jeśli twój trawnik jest płaski, trzeba będzie sztucznie stworzyć stok dla niego do drenażu prawidłowo. Nachylenie musi wynosić co najmniej 0,5 stopnia, aby było skuteczne w kierowaniu wody z dala od domu.

Drenaż kurtynowy

Drenaż kurtynowy służy do przekierowania wody z podwórek i piwnic. Są to podziemne rowy, które zaczynają się dwie stopy poniżej poziomu gruntu i mają około półtorej stopy szerokości. Po zakończeniu, rów odwadniający jest wypełniony żwirem. To zapobiega przesiąkaniu wody na podwórko i jest dobrym sposobem na zmniejszenie ryzyka powodzi. Dodanie drenażu kurtynowego jest prostym i niedrogim sposobem na przekierowanie wody.

Proces instalacji drenażu kurtynowego może być DIY lub profesjonalny. Profesjonalni wykonawcy mogą pomóc Ci określić najlepszy projekt dla krajobrazu Twojego domu. Możesz chcieć zatrudnić hydraulika, aby zakończyć pracę, jeśli nie jesteś wykwalifikowanym rzemieślnikiem. Chociaż proces ten może być czasochłonny, może pomóc zaoszczędzić pieniądze na kosztownych uszkodzeniach wody i pleśni. Możesz nawet zainstalować je samodzielnie, jeśli znasz właściwy sposób, aby to zrobić.

Drenaż kurtynowy to podziemny rów wypełniony żwirem i perforowaną rurą. Aby twój system drenażu kurtyny trwać dłużej, to jest dobry pomysł, aby linia wykopu z chwastów- tkanina blokująca, aby utrzymać go w miejscu. Wysokiej jakości tkanina blokująca chwasty, jak np. tkanina krajobrazowa Typar, może być umieszczona nad żwirem. Tkanina zapobiegnie przesianiu drobnego kruszywa do rury i zatkaniu jej.

Kurtynowe dreny są podobne do francuskich, ale są znacznie płytsze. Wykop pod kurtynę powinien mieć głębokość od 18 do 24 cali i nachylenie w dół. Wykop powinien być umieszczony w miejscu, gdzie płynąca woda nie będzie stanowiła problemu. Instalacja drenażu kurtynowego jest stosunkowo łatwa, a w sieci dostępnych jest wiele darmowych poradników dla majsterkowiczów. I nie zapomnij pobrać przewodnika instalacji drenażu kurtynowego, aby ułatwić sobie pracę.

Downspouts

Najlepszym sposobem na uniknięcie powodzi jest posiadanie odpowiedniego drenażu wokół fundamentu domu. Przepełnione rynny i nieefektywne downspouts mogą erodować glebę wokół fundamentu domu, tworząc rów. Aby uczynić te rowy mniejszymi i mniej zauważalnymi, wypełnij je ziemią. W zależności od wielkości domu, ilość wymaganej gleby będzie się różnić. Prostą sztuczką jest rozpoczęcie kopania rowów w zalanym obszarze lub w pobliżu wylotu downspoutu. Po zakończeniu, położyć tkaniny krajobrazu i rozprzestrzeniać topsoil.

Wtedy, zainstalować downspout rozszerzeń. Downspouts biegną w dół z boku lub rogu domu. Kiedy woda jest zbyt dużo, aby wypełnić downspout, może być kierowany z powrotem do domu. Instalacja downspout rozszerzeń jest najprostszym i najmniej kosztownym sposobem, aby przenieść wodę z dala od domu. Te rozszerzenia zacisnąć na downspout i przekierować wodę cztery stopy away.

Inny wspólny problem jest rynna runoff. W tych przypadkach, można zainstalować downspout rozszerzeń na boku domu za mniej niż 20 dolarów za rozszerzenie. Można nawet rozszerzyć downspout do sześciu stóp od fundamentu, instalując łokcie rynny. Można kupić łokcie i downspout rozszerzeń w każdym sklepie sprzętu. Idealnie, te łokcie powinny kierować wodę sześć stóp od fundamentu.

Od momentu podjęcia decyzji o prawidłowym drenażu wokół domu, można następnie podjąć zadanie oczyszczenia rynien. W zależności od wielkości blokady, możesz zdecydować się na podjęcie wszystkich z sześciu kroków wymienionych powyżej. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, każdy krok zajmie znaczną ilość czasu i pieniędzy, więc bądź przygotowany na oczekiwanie na proces. Wystarczy pamiętać, aby być cierpliwym i zrobić to, co trzeba zrobić, a będziesz zadowolony z wyników.

Drenaż fundamentów

Jeśli chodzi o suche podwórko, dobry drenaż wokół domu jest kluczem. Techniki drenażu stoczniowego DIY są niedrogie, łatwe do zainstalowania i mogą pomóc w zapobieganiu gromadzeniu się wody u podstawy domu. Jednym z najczęstszych i najtańszych rozwiązań odwadniania podwórza jest dodanie spadku do ziemi w pobliżu fundamentu domu. Eksperci zalecają dodanie czterech do sześciu stóp gleby z dala od ściany fundamentowej.

Jeśli zauważyłeś, że jest problem z wodą, nie wpadaj w panikę. Istnieje wiele sposobów na złagodzenie skutków działania wody na Twój dom. Oto kilka kroków, które należy podjąć:

Wykonaj wykop w ziemi. Zacznij od stóp domu, gdzie łączą się rury. Użyj młota kowalskiego, aby wbić paliki w ziemię, upewniając się, że są równe. Następnie należy owinąć sznurek wokół jednego z palików i wykonać połączenie z główną linią odpływową. Użyj poziomicy liniowej, aby upewnić się, że sznurek jest równy i przesuń go w dół o pół cala. Następnie rozprowadź trochę wierzchniej warstwy gleby, aby zapewnić, że woda będzie spływać po rurze odwadniającej.

Później możesz położyć warstwę rury perforowanej lub żwiru. Dla prawidłowego drenażu, rura powinna biec w dół i być perforowana tak, aby woda płynęła do pożądanego miejsca. Możesz użyć różnych rodzajów materiału hydroizolacyjnego, ale wybierz produkt na bazie wody dla łatwiejszego czyszczenia. Podczas instalowania systemu odwadniającego należy wziąć pod uwagę rodzaj gleby, którą masz i wszelkie problemy wodne.

Prawidłowe odwodnienie jest kluczowe dla integralności strukturalnej domu. Słaby drenaż może prowadzić do stojącej wody w stoczni, pęknięcia w fundacji, a pleśń i pleśń. Jest to kosztowny problem i często nie jest objęty ubezpieczeniem. Jeśli szukasz rozwiązania dla drenażu fundamentów, czytaj dalej! Nie ma lepszego czasu, aby rozpocząć niż dzisiaj! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Water runoff from neighbor’s property

Jeśli Twoja nieruchomość cierpi z powodu spływu wody z nieruchomości sąsiada, możesz zastanawiać się, jak możesz rozwiązać problem. Jeśli zauważyłeś kałuże i zalania powierzchniowe wokół swojego domu, być może nadszedł czas, aby pomyśleć o rozwiązaniach dotyczących wody burzowej. Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się w dole, możesz być na drodze spływu wody. Lub, jeśli nieruchomość sąsiada przechodzi poważne zmiany krajobrazu, spływ może pochodzić z ich nieruchomości.

Jeśli masz pochyłe podwórko, możesz spróbować zainstalować berm lub ścianę oporową wzdłuż linii własności. Układanie gleby w stosy, aby przekierować wodę z dala od swojej nieruchomości może również pomóc. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, rozważ uzyskanie profesjonalnej pomocy. Ponadto, zdrowa gleba jest w stanie lepiej wchłonąć wilgoć niż niezdrowa gleba, więc możesz chcieć dodać trochę dodatkowego brudu do ziemi, aby stworzyć stok.

Bez względu na przyczynę odpływu wody, możesz być w stanie odzyskać koszt usług remediacji wody od sąsiada. Jeśli masz sprawę do takiego roszczenia, to koniecznie skontaktuj się z lokalnym prawnikiem. Twój prawnik będzie w stanie ocenić sytuację i określić, czy sąsiad zmienił swój krajobraz lub drenaż bez wiedzy właściciela domu. Więc, gdzie zacząć?

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jeśli zauważyłeś spływ wody z nieruchomości sąsiada wokół domu jest rozmowa z sąsiadem. Często nawet nie wiedzą, że to oni powodują problem. To może sprawić, że poczujesz się nieswojo, ale istnieje kilka niedrogich i łatwych rozwiązań dostępnych dla Ciebie. Ponadto, jeśli spływ powoduje znaczne szkody w Twojej nieruchomości, może nadszedł czas, aby zatrudnić profesjonalistę, aby poradzić sobie z problemem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top