Odpowietrzanie grzejników w domu jednorodzinnym – jak prawidłowo odpowietrzyć

Utrzymywanie grzejnika w niskiej temperaturze może spowodować, że zawór powietrza będzie przeciekał lub zatrzymywał wodę. Może to doprowadzić do pęknięcia rury lub zniszczenia grzejnika. Jeśli regularnie odpowietrzasz swój grzejnik, przeczytaj dalej, aby uzyskać wskazówki. Pomocne informacje znajdziesz również na stronie Odpowietrzanie grzejnika z gorącą wodą. Nie zapomnij też o odpowietrzaniu zbyt dużych grzejników.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z minox.com.pl

Zawory powietrzne nie powinny przeciekać ani zatrzymywać wody

Przy wymianie zaworów powietrznych należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, nie powinny one przeciekać ani zatrzymywać wody. Najlepiej sprawdzać je co roku. Po drugie, należy upewnić się, że są one całkowicie uszczelnione, aby zapobiec jakimkolwiek wyciekom. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek przecieki lub uwięzienie wody, skontaktuj się z lokalnym biurem inspekcji budowlanej i uzyskaj bezpłatną inspekcję. Ponadto, należy również wymienić je, jeśli są uszkodzone lub skorodowane.

Przechowywanie grzejnika na niskim poziomie ciepła może spowodować pęknięcie rury

Zepsuty grzejnik można łatwo naprawić, ale jeśli hałas utrzymuje się, ważne jest, aby skontaktować się z Master Plumber. Pęknięta rura może wystąpić, gdy woda, która zamarza wewnątrz rury zaczyna się rozszerzać. Woda w kaloryferze może pęknąć, gdy woda pod ciśnieniem nie ma już wystarczającego ciśnienia do utrzymania. Woda następnie pęka wzdłuż pęknięć włoskowatych. Jeśli woda w kaloryferze jest brudna, zanieczyszczenia mogą spowodować korozję rur wewnątrz. Prowadzi to do powstania cienkich jak papier ścianek grzejnika. Pęknięta rura spowoduje, że ciśnienie wewnątrz grzejnika nie będzie już w stanie utrzymać.

Inna przyczyna pękniętej rury to utrzymywanie grzejnika w niskiej temperaturze. To może prowadzić do pęknięcia rury, ponieważ rury nie otrzymują wystarczająco dużo powietrza. Możesz określić, czy jest wadliwy zawór powietrza, sprawdzając zawór powietrza grzejnika. Jeśli znajdziesz wyciek, poszukaj bulgoczącego dźwięku, który wskazuje na wodę uwięzioną w zaworze. Sprawdź zawór powietrza, aby upewnić się, że jest on ustawiony prawidłowo. Niewłaściwy typ zaworu powietrza może powodować podobne problemy. Rozmiar i kształt zaworu powietrza zależy od odległości od kotła.

Odpowietrzanie grzejnika z gorącą wodą

Możesz łatwo odpowietrzyć grzejnik z gorącą wodą w domu, wykonując te proste kroki. Najpierw upewnij się, że ciśnienie w kotle wynosi od 12 do 15 funtów na cal kwadratowy. Jeśli jest niższe, dodaj trochę wody do kotła. Jeśli nadal masz niskie ciśnienie, zadzwoń do hydraulika, aby Ci pomóc. Następnie sprawdź dystrybucję ciepła każdego grzejnika z gorącą wodą w Twoim domu. Jeśli grzejniki produkują ciepło równomiernie, w systemie nie ma pęcherzyków powietrza.

Po drugie, odpowietrz swój grzejnik, aby zapewnić prawidłowe ogrzewanie. Aby to zrobić, należy zacząć od najniższego poziomu domu i pracować swoją drogę w górę. Aby to zrobić, musisz znaleźć zawór zwalniający znajdujący się w pobliżu górnej części grzejnika. Zawór można znaleźć za pomocą klucza do kaloryferów, który jest dostępny w każdym sklepie z narzędziami. Sprawdzi się również płaski śrubokręt. Upewnij się, że używasz szmat do zbierania wody, która wyjdzie.

Odpowietrzanie ponadgabarytowych grzejników

Na właściwy rozmiar odpowietrznika dla ponadgabarytowego grzejnika wpływa jego rozmiar. Większe grzejniki zawierają więcej powietrza niż małe, więc odpowietrznik musi być większy. Grzejniki ponadgabarytowe mogą wykorzystywać dwa odpowietrzniki, jeden niższy od drugiego. Dzięki temu proces odpowietrzania będzie kontynuowany, pozwalając ponadwymiarowemu grzejnikowi na bardziej efektywne ogrzewanie pomieszczenia. Oto kilka wskazówek do rozważenia przed wyborem odpowiedniego rozmiaru grzejnika.

Jeśli górna część grzejnika jest zimna, odpowietrznik jest prawdopodobnie zablokowany przez kamień i wymaga wymiany. Jeśli widzisz niewielką ilość wody pochodzącej z odpowietrznika, to jest to normalny znak. W przeciwnym razie należy wymienić odpowietrznik parowy. Jeśli odpowietrznik nie zamknie się prawidłowo, para będzie nadal wyciekać i produkować wodę lub kondensat. Może to powodować straty energii i problemy z wilgocią, a także stwarzać ryzyko poparzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top