Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym – czy można ją wykonać samodzielnie?

Okablowanie domu jednorodzinnego może być skomplikowanym zadaniem. Być może trzeba będzie wykopać dużo betonu i przełożyć przewody w domu, aby dostać się do wolnostojącej przestrzeni życiowej. Może nawet trzeba będzie wykopać podjazd i położyć nowe przewody. To zajmie trochę czasu, więc warto rozważyć zatrudnienie elektryka do wykonania pracy. Oto kilka wskazówek dotyczących przerabiania domu jednorodzinnego.

Koszt przerabiania domu jednorodzinnego

Średni koszt przerabiania domu jednorodzinnego wynosi około PS3,200. Kwota ta może się różnić w zależności od ilości pokoi i wielkości domu. Będzie to również zależeć od liczby gniazdek elektrycznych, rodzaju okablowania i czy istnieją inne problemy, które należy naprawić przed rozpoczęciem pracy. Rewiring domu może zająć od pięciu do siedmiu dni. Możesz zaoszczędzić pieniądze łącząc małe prace elektryczne z przewijaniem całego domu.

Jednym z największych czynników wpływających na całkowity koszt przewijania domu jednorodzinnego jest koszt pozwoleń. Pozwolenia te są wymagane do przeprowadzenia różnych prac elektrycznych. Elektrycy będą musieli wyciąć otwarte ściany, aby zainstalować nowe okablowanie. Następnie będą musieli wymienić cały system okablowania w domu, a następnie naprawić ściany, które zostały wcześniej uszkodzone. To doda kolejne 500 dolarów do ogólnego kosztu rewiring domu jednorodzinnego.

Dodanie gniazd i przełączników może przynieść ogólny koszt rewiring domu jednorodzinnego do 4 000 dolarów. Rzeczywista kwota będzie zależeć od wielkości i wieku domu. Dodanie więcej gniazd lub przełączników może dodać $100 do $185. Jeśli chcesz mieć zainstalowane gniazdo telefoniczne, może trzeba dodać kolejne $100 do $185 do całkowitego kosztu. Podczas gdy rewiring dom jednorodzinny nie jest tani projekt, to jest zdecydowanie warte inwestycji.

Rewiring dom jednorodzinny wymaga wysokiego poziomu pracy elektrycznej. Przepisywanie domu z wieloma poziomami okablowania jest droższe niż w przypadku mieszkania. Rewiring domu z trzema sypialniami to złożony proces, który składa się z dwóch poprawek. Pierwsza poprawka obejmuje instalację okablowania i przełączników, podczas gdy druga część to rzeczywiste podłączenie całego systemu. Proces ten może trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Przy przewijaniu domu jednorodzinnego, najbardziej popularnym wyborem jest wynajęcie firmy elektrycznej, która obsługuje twój obszar. Firmy elektryczne zazwyczaj pobierają opłaty w wysokości od 65 do 85 dolarów za pracownika. Przewijanie domu może trwać od trzech do dziesięciu dni, w zależności od wielkości i złożoności pracy. Należy wybrać licencjonowanego i doświadczonego wykonawcę elektrycznego. Dla najlepszych wyników, ważne jest, aby szukać top elektryk w swojej okolicy.

Praca rewiring może być drogie, ale to pomoże zachować swój dom bezpieczny i dźwięk. Jeśli zrobione poprawnie, ta praca może trwać przez lata i uczynić Twój dom bezpieczniejszym. Przewijanie może również uratować twoje życie! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Kiedy przewiniesz dom jednorodzinny, będziesz miał spokój ducha. A jeśli kiedykolwiek będziesz musiał przenieść się ponownie, będziesz miał nowy system elektryczny.

Czas wymagany do zainstalowania nowego okablowania

Koszt przepisania domu waha się od około 6 do 10 dolarów za stopę kwadratową, ale im większy dom, tym więcej pieniędzy będzie kosztować. Ponadto, przerabianie istniejącego domu jest trudniejsze i bardziej czasochłonne niż przerabianie nowego domu. Projekt wymaga wycięcia otwartych ścian i usunięcia starego okablowania, więc zajmuje więcej czasu. Dodanie nowego okablowania do istniejącego domu jest droższe niż okablowanie nowego, ponieważ wymaga usunięcia starego okablowania i otwarcia ścian.

Koszt przepisania domu jednorodzinnego zależy od wielkości domu i dostępności okablowania. Większe domy często wymagają więcej okablowania, więcej punktów zasilania i większych jednostek konsumenckich. Ponadto, wiele pięter oznacza dłuższe przebiegi i wyższe koszty pracy. Jednostki konsumenckie, które są trudno dostępne mogą zwiększyć koszty, jak również. Wielkość domu określi również, jak długo trwa rewire domu.

Jeśli planujesz rewire pojedynczego pokoju, to prawdopodobnie zajmie dwa do trzech dni, ale jeśli pracujesz na 3 do pięciu sypialni domu, spodziewać się, że zajmie więcej niż tydzień. Długość czasu zależy od tego, jak wiele obwodów musi być zainstalowanych i jak wiele nowych jest potrzebnych. Proces może być zakończony w etapach i właściciel domu może mieszkać w domu, podczas gdy praca jest wykonywana. Bądź przygotowany na bałagan w domu!

Przewody elektryczne, które wymagają wymiany lub aktualizacji w domu jednorodzinnym, często znajdują się na strychu lub w przestrzeni pełzającej. W tych przypadkach właściciele domów muszą zrobić miejsce dla nowego okablowania i nowych gniazd. Często elektryk będzie wycinać otwory w suchej zabudowie, aby zamienić stare gniazda na nowe. Gdy okablowanie jest na miejscu, odbudują ściany. Elektryk będzie również wycinać otwory w ścianach, aby wymienić stare gniazda i wyłączyć stare przełączniki z nowymi.

DIY rewiring to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na projekcie. Wymaga jednak pewnego poziomu wiedzy technicznej i znajomości kodów elektrycznych. Przed przystąpieniem do tego projektu, najlepiej skonsultować się z certyfikowanym elektrykiem. Będzie on w stanie sprawdzić okablowanie, aby upewnić się, że jest bezpieczne i zgodne z przepisami budowlanymi. Upewnij się, że gotowa praca przechodzi gruntowną inspekcję przed jej zakończeniem.

Przed rozpoczęciem projektu okablowania, należy sporządzić mapę projektu i określić, gdzie wszystkie światła, przełączniki i gniazda powinny być zainstalowane. Będziesz musiał wiedzieć, ile amperów każdy obszar potrzebuje. Ponadto, trzeba będzie określić, który panel będzie wspierać nowe obwody. Jeśli planujesz ponownie okablowanie nowej konstrukcji, roughing w światła, przełączniki i gniazda będzie również łatwiejsze i szybsze.

Jeśli powinieneś zrobić to sam

Choć niektórzy ludzie uważają, że to jest w porządku, aby zmierzyć się z projektem elektrycznym na własną rękę, mogą nie wiedzieć, jak prawidłowo to zrobić. W przeszłości ludzie odcinali przewody zasilające, naprawiali przedmioty przy włączonym systemie elektrycznym, a nawet próbowali zainstalować zewnętrzne źródło zasilania bez przestrzegania przepisów bezpieczeństwa. Prawda jest taka, że instalacje elektryczne w domach jednorodzinnych mogą być niebezpieczne i kosztowne. Profesjonalny elektryk może ukończyć projekt bezpiecznie i zgodnie z wszystkimi przepisami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top