Remont domu jednorodzinnego – jak obliczyć szacunkowy koszt

Jeśli planujesz remont domu jednorodzinnego, musisz mieć dobre oszacowanie kosztów związanych z projektem. Szacunkowy koszt zależy od różnych czynników, w tym powierzchni kwadratowej i rodzaju renowacji. Na przykład, to kosztuje około 40.000 dolarów, aby zainstalować nowy siding na domu jednorodzinnym. Koszt remontu całego domu jest około 20 do 50 procent mniej niż rozbiórka i budowa nowego.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z kobieta-majsterkujaca.pl

Remont łazienki kosztuje 20 000 – 38 000 dolarów

Remont łazienki może być drogim przedsięwzięciem, ale może również znacznie zwiększyć wartość domu. Dobrze wykonana łazienka może zwrócić 78% jego kosztów, podczas gdy drobne przebudowy kuchni może kosztować zaledwie 2.000 dolarów, aby zakończyć. Wysoki czynnik radości jest kolejnym powodem do remontu łazienki, a dobrze zrobiona łazienka może zwiększyć wartość odsprzedaży domu jednorodzinnego o prawie 38%.

Aby określić całkowitą cenę, musisz najpierw dowiedzieć się, ile stóp kwadratowych pokój będzie wymagał. Łazienka budżetowa kosztuje około 15 000 dolarów i może wzrosnąć do 25 000 dolarów. Łazienki budżetu są zbudowane z materiałów uzyskanych z big-box sklepów. Łazienka średniej klasy w Los Angeles będzie kosztować około 26 000 dolarów do 38 000 dolarów. Według 2021 Cost vs. Value Report, trzydzieści pięć stóp kwadratowych łazienka będzie kosztować 849 dolarów za stopę kwadratową, lub 26.000 dolarów do 38.000 dolarów.

High-end remonty łazienek mogą być bardzo drogie, z marmurową podłogą kosztującą do 2.400 dolarów za stopę kwadratową. Inne high-end cechy mogą być prysznicem deszczu lub niestandardowe wanity. Jednak dobry generalny wykonawca może pracować w ramach rozsądnego budżetu. Jeśli łazienka jest mała i funkcjonalna, remont będzie prawdopodobnie kosztować między 20.000 dolarów i 38.000 dolarów. Ale uaktualnienia wyższej klasy na pewno opłaci się w dłuższej perspektywie.

Jeśli planujesz sprzedać swój dom jednorodzinny, rozważ średni remont łazienki. Ten upgrade może dodać do 13 600 dolarów do wartości domu. Obejmuje ona nową toaletę i kontrole prysznicowe, białą próżność z integralną umywalką i wpuszczoną szafką na leki. Będzie również obejmować podłogę z płytek ceramicznych i tapetę winylową.

Wysokiej klasy przebudowa łazienki może uruchomić między 20 000 a 38 000 USD dla domu jednorodzinnego. Jednak elitarny projekt przebudowy łazienki może łatwo przekroczyć 70 000 dolarów. Te remonty mogą różnić się jakością, materiałami i unikalnymi zadaniami, które mogą zwiększyć ogólny koszt. Najlepszym sposobem na określenie kosztów remontu łazienki jest podanie dokładnych pomiarów. Jeśli planujesz zmienić hydraulikę, prawdopodobnie będzie to kosztować więcej niż 125 USD za stopę kwadratową.

Remonty kuchni kosztują 23 000 USD – 135 000 USD

Jeśli planujesz pozostać w domu przez kilka lat, możesz wydać więcej na kuchnię. Możesz dodać nowe urządzenia i szafki, a także uaktualnić podłogę. Jednak upewnij się, że nie przesadzić, bo może odzwierciedlać słabo na domu i odłożyć potencjalnych nabywców. Dobrze przeprowadzony remont powinien podkreślać pozytywy pokoju i wzmocnić jego cechy, bez zakłócania ogólnego wyglądu domu.

Mała przebudowa kuchni może kosztować od 5 000 do 20 000 dolarów. Mała kuchnia jest uważana za małą przestrzeń, więc masz mniej opcji projektowych. Projekt DIY może być sposobem, aby przejść, jeśli przestrzeń jest mała, ale istnieje kilka ważnych czynników, które należy rozważyć przed rozpoczęciem. Kompletny makeover kuchni może kosztować od 23 000 dolarów do 135 000 dolarów, w zależności od tego, jak szczegółowy projekt musi być.

Jeśli chodzi o koszty przebudowy kuchni, koszt różni się w zależności od rodzaju materiałów i liczby urządzeń. Countertops kosztują od 1200 do 2000 dolarów, podczas gdy materiały backsplash mogą kosztować nawet 200 dolarów za stopę kwadratową. Podłogi mogą być drogie, ale mogą dodać wartość do domu, jeśli są prawidłowo zainstalowane. Podłogi winylowe, na przykład, nie dodaje wartości do domu, podczas gdy twarde drewno i granit są zarówno droższe opcje.

Typowy projekt renowacji kuchni kosztuje od 200 do 250 dolarów za stopę kwadratową. Remodelery kuchni może uaktualnić urządzeń, zwiększenie przestrzeni magazynowej, lub powalić ściany, aby dodać dodatkowe miejsce do przechowywania. Większe projekty, w tym te obejmujące dodanie nowej podłogi, może kosztować do 135.000 dolarów dla domu jednorodzinnego. Większość właścicieli domów wydaje między 12 800 dolarów a 21 200 dolarów.

Zależnie od zakresu przebudowy, remont kuchni może kosztować od 23 000 dolarów do 135 000 dolarów dla domu jednorodzinnego. Cena projektu zależy od lokalizacji domu, wielkości kuchni i zakresu projektu. Jeśli planujesz usunąć starą podłogę, szafki i blaty, być może będziesz musiał zatrudnić profesjonalistę.

Układanie nowej siding na domu jednorodzinnym kosztuje średnio 40 000 USD

Układanie nowej siding na domu jednopiętrowym może kosztować około 40 000 USD, w zależności od materiału i wielkości domu. Należy uzyskać co najmniej trzy szacunki przed zatrudnieniem wykonawcy. Średni koszt do boku domu jednorodzinnego jest 40.000 dolarów, choć może być w stanie znaleźć tańsze opcje. Aby zaoszczędzić pieniądze, upewnij się, aby znaleźć wykonawcę, który jest licencjonowany do pracy w Twojej okolicy.

Przybliżone oszacowanie kosztów bocznicy można uzyskać przy użyciu domu jednorodzinnego blueprints i kalkulator bocznicy online. Wystarczy podzielić zewnętrzne strony domu na prostokąty, kwadraty i trójkąty, w oparciu o kształt domu. Największe kwadraty to powierzchnia fundamentu aż do dachu, a najmniejsze prostokąty to powierzchnia dachu lukarny. Podziel te obszary przez 100, aby obliczyć całkowitą powierzchnię domu. Dodaj kilkaset dolarów za każdy dodatkowy kwadrat i masz przybliżony szacunek.

Siding winylowy kosztuje od 3 do 11 dolarów za stopę kwadratową, aby zainstalować. Jakość siding winylu ma wiele kolorów i tekstur, i jest tańszy niż siding drewna. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów drewna, w tym cedrowe shake siding i gonty. Obie te opcje dodają atrakcyjną warstwę zewnętrzną i są łatwe w instalacji. Siding winylowy nie jest przyjazny dla środowiska, ponieważ składa się z plastiku i nie rozkłada się bardzo szybko. Dodatkowo może stać się kruchy, jeśli jest narażony na działanie ujemnych temperatur.

Średni koszt instalacji nowego sidingu winylowego dla domu jednorodzinnego różni się w zależności od regionu i wielkości. Ważne jest jednak, aby zatrudnić doświadczonego wykonawcę. Niewłaściwa instalacja może prowadzić do wycieków lub infestacji pleśni. Oprócz kosztów samej siding, dodatkowa izolacja może być potrzebna. Dodatkowa izolacja może dodać znaczne oszczędności na całkowity koszt projektu. Jeśli chodzi o koszt, bocznica winylowa jest dobrym wyborem dla większości właścicieli domów.

Innym czynnikiem, który określa koszt bocznicy jest materiał używany do pokrycia domu. Niektóre materiały są tańsze niż inne, takie jak clapboard. Niektóre materiały wymagają jednak bardziej szczegółowej wiedzy. Na przykład siding z cementu włóknistego wymaga konkretnej wiedzy, więc jest droższy niż drewno. Ten materiał jest również dobrym wyborem dla domów, które mają niski budżet.

Renowacja całego domu jest o 20 do 50 procent tańsza niż zburzenie i zbudowanie nowego domu

Jeśli rozważasz remont, prawdopodobnie słyszałeś, że taniej jest przebudować cały dom niż zburzyć go i zbudować nowy. To prawda, że większość projektów poprawy domu są znacznie tańsze niż zburzenie domu i zacząć od zera, ale to nie znaczy, że projekt przyniesie takie same zyski. Duży remont kuchni w zeszłym roku zwrócił ponad 100 procent. W przypadku mniejszego projektu przebudowy kuchni, zwrot był tylko o połowę niższy. Remodeling łazienki zwrócił 48 procent, nowy master suite był 51 procent, a dodatek do pokoju rodzinnego kosztował 38 procent mniej niż rozbiórka i budowa nowego domu.

Jeśli masz starszy dom, może nie spełniać obecnych standardów efektywności energetycznej. Możesz potrzebować rehabilitacji farby ołowianej, rur i azbestu. Kwestie te często nie są znane aż do rozpoczęcia pracy, więc nie jest możliwe, aby budżet dla nich w początkowym cytatem. W związku z tym, koszty renowacji może dodać się szybko i stać się tak wysokie, jak 50 procent więcej niż budowa nowego domu od podstaw.

Jeśli jesteś rozbiórki i odbudowy domu, sprawdzić prawa zagospodarowania przestrzennego i kodów budowlanych w Twojej okolicy. W zależności od obszaru, mogą istnieć ograniczenia dotyczące wielkości, wysokości i lokalizacji nowego budynku. Być może trzeba będzie również zapłacić za pozwolenia i inspekcje. Oprócz kosztów, będziesz musiał zapłacić za rezerwy awaryjne. Pamiętaj, że opóźnienia w remoncie mogą kosztować Cię tygodnie niedogodności i sporo pieniędzy. Twój budżet powinien być wyściełany przez 10 do 15 procent, aby pokryć wszelkie możliwe koszty.

Jeśli chodzi o koszty remontów, europejskie domy są znacznie bardziej trwałe niż ich amerykańskie odpowiedniki. Wiele z nich ma setki lat i są zbudowane z kamienia, bloki żużlowe, lub cegły. W przeciwieństwie do tego, amerykańskie domy są zbudowane z tanich i gorszych materiałów, takich jak bloki żużlowe i sklejki. Często domy te są dosłownie wyrywane z fundamentów w sezonie huraganów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top