Rodzaje folii paroizolacyjnej – którą wybrać przy budowie poddasza

Istnieją dwa rodzaje folii paroizolacyjnych: Przepuszczalna i Adaptacyjna. Którą z nich należy wybrać, budując poddasze? Oto porównanie każdego z nich. Korzyści płynące z każdego rodzaju folii zostały omówione w tym artykule. Możesz podjąć świadomą decyzję, rozważając zalety i wady każdego z nich przed zakupem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o foliach paroizolacyjnych i o tym, która z nich jest najlepsza dla Twojego domu i poddasza.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem karko.com.pl

Adaptacyjna folia paroizolacyjna poddasza

Adaptacyjna folia paroizolacyjna poddasza jest doskonałym rozwiązaniem zapobiegającym przenikaniu wilgoci i zwiększającym wydajność izolacji domu. Produkt ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Należy go zamontować na wierzchu izolacji. Folia może być wzmocniona specjalną metalową siatką dla zwiększenia wytrzymałości i trwałości. Wadą tego produktu jest to, że nie można go łatwo usunąć i pozostawia leżącą pod nim izolację narażoną na wilgoć.

Adaptacyjna folia paroizolacyjna do poddaszy jest zwykle produkowana w szerokich rolkach, aby ograniczyć liczbę połączeń między warstwami. Folia musi być zainstalowana z zachodzącymi na siebie szwami na wszystkich złączach, a tłuczki używane do mocowania folii do rur i innych elementów szkieletu muszą być przyklejone. Zakłady do 10 cm należy stosować u podstawy folii w miejscach, gdzie będzie ona mocowana do szkieletu konstrukcji. Zakładki należy zabezpieczyć zszywaczami budowlanymi lub taśmą zbrojoną.

Izolacja z luźnym wypełnieniem

Istnieje kilka rodzajów folii paroizolacyjnej. Typ, który wybierzesz dla swojego poddasza, zależy od wewnętrznej struktury Twojego domu. Obciążenia użytkowe, promieniowanie słoneczne i wiatr to czynniki zewnętrzne, które mogą wpływać na temperaturę poddasza. Ważny jest również poziom wilgoci na poddaszu. Dlatego należy wybrać barierę parową, która pomoże Ci uniknąć kondensacji, która może spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia.

Aby stworzyć udaną barierę parową, musisz najpierw zdecydować się na rodzaj izolacji, której użyjesz. Większość folii paroizolacyjnej jest refleksyjna. Ten typ folii zapewnia doskonałą hydroizolację i możliwości blokowania pary. Odblaskowa bariera parowa powinna być zainstalowana nad istniejącą izolacją. Odblaskowa bariera parowa posiada cechy penoplexu i izospanu. Powinieneś dokładnie zmierzyć swój strych przed wyborem rodzaju bariery parowej, której użyjesz.

Przepuszczalna bariera parowa

Jeśli chcesz zmniejszyć szanse na pojawienie się pleśni na swoim strychu, powinieneś użyć przepuszczalnej folii paroizolacyjnej. Podwójna bariera parowa pomoże osuszyć montaż tylko w jednym kierunku. Należy pamiętać, że niektóre bariery parowe, takie jak te wykonane z polietylenu, są powiązane z molowymi budynkami. Rozważając odpowiednią folię paroizolacyjną dla swojego poddasza, upewnij się, że sprawdzisz specyfikacje produktu.

Folia paroizolacyjna jest koniecznością przy budowie poddasza, zwłaszcza w zimnym klimacie. Bariery parowe są wymagane w zimnych klimatach w całej Ameryce Północnej, ale należy sprawdzić lokalny kodeks budowlany, aby upewnić się, że przestrzegasz przepisów. Po zainstalowaniu bariery paroszczelnej, będziesz chciał zainstalować odpowiednią izolację termiczną na górze. Jako bonus, jest ona łatwa w instalacji.

VisQueen

Powszechnym błędem popełnianym przez ludzi podczas budowy poddasza jest kładzenie folii paroizolacyjnej VisQueen bez uprzedniego przygotowania obszaru. W rzeczywistości większość ludzi nawet nie układa folii. Łatwo jest wyciąć otwory w VisQueen i usunąć ją, gdy poddasze wyschnie, ale folia musi być prawidłowo zainstalowana. Używając odpowiedniego kleju i właściwych narzędzi, można prawidłowo ułożyć folię Visqueen i zaoszczędzić do 50% ceny.

Przed ułożeniem folii należy zapoznać się z różnymi rodzajami produktów Visqueen. VisQueen to folia polietylenowa, która jest sprzedawana jako bariera przeciw wilgoci. Można ją stosować na betonie lub innym rodzaju podłoża, a jej grubość wynosi zazwyczaj 6 mil. Występuje w rolkach, które pokrywają do tysiąca stóp kwadratowych. Folia ta nie jest tak gruba jak Visqueen, ale nadal zapewnia doskonałą ochronę przed parą wodną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top