Ile kosztuje remont pokoju 20m2?

remont 20m2 mieszkania

Nie da się ukryć, że każdy z nas kupując własny dom lub mieszkanie, dokłada wszelkich starań do tego, by zaaranżować każde pomieszczenie zgodnie ze swoimi potrzebami. Najwięcej problemów jednak sprawiają niewielkie i mało ustawne pokoje o powierzchni około 20 metrów kwadratowych. Wbrew pozorom takie pomieszczenia nie są domeną tylko i wyłącznie mieszkań w bloku. W domach jednorodzinnych również wykorzystuje się tego typu pomieszczenia i głównie przeznacza się je na pokoje dziecięce. Nie ukrywajmy jednak tego, że w pewnym momencie ściany mogą pokryć się plamami lub pęknięciami, a podłoga zacznie wydawać nieprzyjemne dźwięki. Wobec tego taki pokój będzie wymagał przeprowadzenia generalnego remontu. Ile może on nas kosztować?

Remont pokoju 20 metrów kwadratowych- co będzie nam potrzebne?

Remont pokoju 20 metrów kwadratowych z pewnością nie wydaje się dla nas wyjątkowo trudnym przedsięwzięciem. Niemniej jednak nie można tego samego powiedzieć o kosztach. Okazuje się bowiem, że obecnie ceny materiałów i surowców budowlanych znacznie poszybowały w górę. Warto się więc przygotować, że do przeprowadzenia generalnego remontu pokoju o powierzchni 20 metrów kwadratowych potrzebne nam będą:

  • gładź- do pokrycia i wyrównania ewentualnych ubytków na ścianach i na suficie;
  • farby, tapety, ewentualnie panele do pokrycia ścian;
  • nowe pokrycie połogi- płytki, panele lub wykładzina PCV.

Oczywiście wymianie podczas takiego remontu mogą podlegać dodatkowo okna i drzwi, co również trzeba uwzględnić w kosztorysie. Biorąc pod uwagę obecne ceny rynkowe materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także ilość, jaka będzie potrzebna do wyremontowania 20-sto metrowego pokoju, można powiedzieć, że musimy na ten cel przeznaczyć od 3 do nawet 5 tysięcy złotych- w zależności od jakości materiałów.

Ile będzie kosztować wynajęcie ekipy remontowej?

Kolejnym kosztem, który będziemy musieli uwzględnić podczas planowania remontu pokoju o powierzchni 20 metrów jest wynajęcie ekipy remontowej. Rzadko kiedy mamy możliwości ku temu, by zdecydować się np. na samodzielne położenie gładzi czy wyrównanie ścian. Takie prace powinny być bowiem zadedykowane fachowcom, którzy posiadają odpowiednie narzędzia oraz doświadczenie. W tym wypadku musimy się również przygotować na to, że remont takiego pokoju nie będzie trwał kilku godzin, a może potrwać nawet kilka dni. Uwzględniając więc obecne ceny, jakie oferują nam ekipy remontowe, możemy powiedzieć, że ich wynajęcie to dodatkowy koszt od 1500 do nawet 3000 złotych.

Jak można sfinalizować remont pokoju?

Remont pokoju o powierzchni 20 metrów kwadratowych mimo wszystko będzie dla większości z nas pokaźnym wydatkiem. Wobec tego skąd możemy pozyskać środki na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia? Otóż najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się pożyczki na oświadczenie. Są to szybkie pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe. Środki na konto są zwykle przyznawane jeszcze tego samego dnia, co złożony wniosek. Dzięki nim o wiele szybciej zrealizujemy zaplanowany remont małego pokoju.

Sprawdź także: Pożyczki online bez sprawdzania bazPodobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top